La Fontaine'de Eğitim

Okulumuzda etkin öğrenmeyi temel alan gelişimsel eğitim programı uygulanır. Bu program çocukların duygusal, sosyal, fiziksel ve zihinsel gelişmeleri esas alınarak ve çocuğa özgüven duygusunu aşılamak üzere hazırlanmıştır. Öğrenilenin içeriğinden çok, öğrenme işleminin önemli olduğuna inandığımızdan, aktivitelerin düzenlenmesinde çocukların elde edecekleri sonuçlara değil, faaliyet süreci içinde edindikleri deneyimlere önem verilmektedir.

Çocuklar anlaşılabilir, tutarlı ve yaşlarına uygun kurallar olduğunda, kendi davranışları için sorumluluk duygusu geliştirmeye başlar. Bundan dolayı çocuklarımız kendileri için oluşturduğumuz açık ve tutarlı sınırlar içinde eğitim alırlar. Çocuklarımızın bu sınırlar içinde uygun olmayan davranışlarına öğretmenlerimiz anlayış ve duyarlılıkla yaklaşır. Sınırları aşan davranışlar olduğunda, çocuğun bu tür davranışlarının neden kabul edilemez olduğunu ve davranışı nasıl değiştirebileceğini anlaması için çalışırız.

Okulumuzda çalışan herkes size verilen hizmeti en iyiye götürmek için dikkatlice seçilmiş, değerlendirilmiş ve eğitilmiştir.

Eğitim Saatleri ve Takvimi

• 3 yarım gün Pazartesi Çarşamba Cuma günleri Saat 09:00-13:00 arası
• 5 yarım gün Saat 09:00-13:00 arası
• 3 Tam gün Pazartesi Çarşamba Cuma günleri Saat 09:00-16:00 arası
• 5 tam gün Saat 09:00-16:00 arası
• “Okulumuz MEB’e bağlı olduğu için Akademik takvimimiz bakanlığın takvimine paraleldir. Eylül- Haziran ayları arası “Kış okulu”, Temmuz-Ağustos aylarında ise “Yaz okulu” olarak yürütülür.”