La Fontaine’de Etkinlikler

Pafin Gezici Kütüphanesi Okul Bahçemizdeydi

Pafin Gezici Kütüphanesi Okul Bahçemizdeydi

Türkiye’nin çocuklar için ilk ve gezici kitabevi Deniz Papağanı Pafin, her sene olduğu gibi “Pafin’le Kitap Günleri” buluşmaları kapsamında okulumuzdaydı. Çocuklarımız öğretmenlerimizle birlikte Pafin’i ziyaret ederek, kitap alışverişinde bulundular.


La Fontaine Uçurtma Festivali

La Fontaine Uçurtma Festivali

Okulumuzun gelenekselleşen etkinliklerinden La Fontaine Uçurtma Festivali ile 23 Nisan Çocuk Bayramımızı kutladık. Eski mezunlarımızın da katılımıyla birlikte rengarenk uçurtmalarımızı gökyüzüyle buluşturduğumuz etkinliğimizde çocuklarımızın yanı sıra ailelerimiz de keyifli bir gün geçirdi.


Bir Kitap Sana da Yeter Bana da

Bir Kitap Sana da Yeter Bana da

“Bir Kitap Sana da Yeter Bana da” sloganıyla hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk projemizde ihtiyaç sahibi çocuklar için bir kitap toplama kampanyası düzenledik. Topladığımız kitapları kolileyerek gerekli yerlere gönderdik. Çocuklarımız için örnek teşkil eden bu projeye ilgi gösteren tüm velilerimize teşekkür ediyoruz.


Emirgan Parkı’na Gezi Düzenledik

Emirgan Parkı’na Gezi Düzenledik

Baharın müjdecisi laleler açar açmaz Emirgan Parkı’nı çocuklarımızla birlikte ziyaret ettik. Her zamanki gibi rengarenk çiçeklerle bezeli parkı gezdik ve doğayı inceledik.


Kütüphane Ziyareti

Kütüphane Ziyareti

Çocuklarımıza kitap sevgisini aşılamak ve onları kütüphaneyle tanıştırmak amacıyla Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi’ne özel bir ziyarette bulunduk. Binlerce kitap ve raflar arasından seçtiğimiz bir çocuk kitabını birlikte okuduk. Bize kapılarını açan Koç Üniversitesi’ne teşekkürlerimizi sunarız.


Deprem Oyunu Oynadık

Deprem Oyunu Oynadık

Her yıl birkaç kez düzenli olarak yaptığımız “Deprem Tatbikatımızı” başarı ile tamamladık. Deprem Oyunu adı altında gerçekleştirdiğimiz tatbikat sırasında güvenli alanlarda depremin bitmesini beklemeyi ve ardından okulu nasıl terk edeceğimizi öğrendik.


Seramik Etkinliğimizde Komşularımız ile Tanıştık

Seramik Etkinliğimizde Komşularımız ile Tanıştık

Seramik Atölyemizi bu kez ParkOne tesislerinde gerçekleştirdik. Hem komşularımızı tanıdık, hem de çocuklarımız, anne babaları ile harika çalışmalara imza attılar.