La Fontaine Masal Evi

İstanbul’un en güzel semti Zekeriyaköy’de 2000 m2 alan üzerine kurulu La Fontaine Masal Evi Anaokulu’nda yaşları 2 ile 5 arasında değişen çocuklarımıza gün boyu doğa ile kucaklaşma fırsatı veriyoruz.

“Çoklu Zeka” kuramına dayanan “Proje” destekli eğitim programımız yaş gruplarına özel aktiviteler ile donatılmıştır. Okul içerisindeki eğitim, bahçede doğa ile iç içe oynanan oyunlar ile hareketli ve enerjik hale getiriyoruz.. Her proje başlığı altında uygunluğu ve güvenliği kontrol edilmiş parklara, müzelere, dönemsel sergileri içeren mekanlara yapılan geziler ile eğitim sınırlarımızı genişletiyoruz.

Başka kültürler ile kaynaşmanın en iyi yolu en az bir yabancı dil ile erken yaşlarda tanışmaktan geçiyor. Hersey gibi yabancı dil de merak sevgi ile öğrenildiğinden hergün tüm yaş gruplarımızla eğlenceli İngilizce dersleri yapıyoruz.

Ayrıca tüm haftaya yayılan, çocuklarımızı çok yönlü geliştiren Seramik, Müzik ve Satranç branş derslerimiz de mevcut. Tüm branş derslerimiz konusunda eğitim almış, deneyimli öğretmenler tarıfından yapılıyor. İsteyen çocuklarımız için Bale ve Binicilik dersleri için uygun ortamı temin ediyoruz.

Ailelerimiz ihtiyaclarına ve isteklerin göre aşağıdaki programlardan her hangi birini seçerek kayıt yaptırabilirler. Bu konuda öğretmenlerimiz sizleri en iyi seçimi yapma konusunda bilgilendirip yardımcı olacaklardır.

LaFontaine Masal Evi Anaokulu haftaiçi her gün saat 8:30 ile 17:00 saatleri arasında açık. Eğitim saatlerimiz 9:30 ile 16:00 arasında

Oyun Grubu Haftada 2 gün 1,5 saat
5 Tam Gün 9:30 -16:00
5 Yarım Gün 9:30 – 13:00
3 Tam Gün Pazartesi-Çarşamba-Cuma 9:30 -16:00
3 Yarım Gün Pazartesi-Çarşamba-Cuma 9:30 -13:00


Sınıf mevcutlarımız en ideal ortamı sağlama amacı ile sınırlı sayıda tutulur. Her sınıfta üniversite ve meslek liselerinin “Çocuk Gelişimi Bölümü”nden mezun iki öğretmenimiz bulunur. Ayrıca uzun süredir birlikte çalıştığımız tecrübeli psikoloğumuz düzenli ziyaretleri ile çocuklarımızı gözlemler. Öğretmenlerimize ve ailelerimize rehberlik yapar. Yıl boyu düzenlediğimiz seminerlerde önemli olduğuna inandığımız konularda anne babaları bilgilendirir.

Kadromuzun başarısının profesyonel ve deneyimli olmalarının yanında uzun süredir birlikte uyumlu bir ekip olarak çalışmalarından ileri geldiğini düşünüyoruz.
Web Design: www.attara.com